בניה חדשה, שיפוץ יסודי, שיפוץ קוסמטי, הוצאת היתרים לבנייה או הוצאת היתר לשימוש חורג, עריכת תוכניות, כל אלה עשויים להיות צעדים נדרשים לפני שאתם נכנסים לבית החדש, המשופץ או המתחדש. נסביר באילו מקרים מאוד כדאי (כמעט חייבים) להיעזר במשרד אדריכלות, מתי זה כדאי ומתי – אפשר גם לבד. 

מתי חייבים (מאוד כדאי) להסתייע במשרד אדריכלות

במשרד אדריכלות אפשר לומר שחייבים להסתייע כאשר רוצים להגשים בניה של בית קרקע או מבנה אחר, ממש מבראשית. במשרד האדריכלות מכינים את הסקיצות, עורכים תוכניות, מגישים את התוצרים לוועדה המקומית להשגת היתרים. משרד אדריכלות גם צפוי ללוות אתכם יד ביד, במקביל לקבלן הביצוע ולאנשי המקצוע, עד לטופס אכלוס. משרדי אדריכלות מסוימים יוכלו לחבר אתכם עם אנשי מקצוע מומלצים לבניה וספקים שונים. 

מתי כדאי להסתייע במשרד אדריכלות 

אם אתם רוצים לבצע שינוי במבנה קיים, בית או משרד, חשוב שתדעו האם חייבים או לא חייבים בהיתר בניה. בכל מקרה שיש ספק או שאינכם בטוחים, כדאי להסתייע במשרד אדריכלות על מנת שיענו לכם על שאליה פשוטה אך חשובה – צריך או לא צריך היתר בניה. בניה ללא היתר עלולה להוביל לצווי הריסה, קנסות גבוהים ואפילו אישום פלילי. 

מתי אפשר לבד, גם בלי משרד אדריכלות 

במידה ואתם מבצעים שיפוץ קוסמטי בבית, אם חשוב לכם לרענן את סביבת המגורים, אפשר לבצע כל זאת לבד, גם ללא משרד אדריכלות. חשוב להדגיש שתוכנית השיפוץ איננה כוללת תוספות המחייבות תוכנית והיתר. חידוש הקירות, החלפת גופי תאורה, החלפת חלונות קיימים בחדשים, חידוש מערכת הביוב, אלה דוגמאות לדברים שאפשר לבד, בלי משרד אדריכלות. עם זאת, משרד שמציע שירות של עיצוב פנים יכול בהחלט לתרום תרומה יפה, אם רוצים תוצאה מיטבית.