האם ידעתם? אחוז ניכר מהנשים סובלות מכאבים, לעיתים עזים מאוד בזמן שהן מקיימות יחסי מין עם בן הזוג. בעיה זו נקראת וסטיבוליטיס.

רגישות רבה באזור הנרתיק

וסטיבוליטיס ובפרט וסטיבוליטיס בהריון גורם לכך שכל מגע עם אזור הנרתיק גורם לנשים לכאבים עזים,  גם אם הן מנסות להחדיר טמפון לנרתיק, או כל מגע אחר, וזוהי בעיה בהחלט לא נעימה.

כאבים בזמן קיום יחסים

לעומת זאת, כרבע מהנשים יסבלו מכאבים עזים בעת שהן מקיימות יחסי מן עם בן הזוג.
ניתן לומר כי 50% מהכאבים הם תוצאה של וסטיבוליטיס.
25% מהנשים סובלות מכאבים בעת קיום יחסים, וכמעט חצי מהמקרים נגרמים עקב וסטיבוליטיס.

כאבי וסטיבוליטיס עלולים לפגוע בהריון

למעשה, על דרך שגרה, על הזוג לקיים יחסי מין בתקופת הביוץ, כלומר בתכיפות רבה, לא נגזים אם נאמר כל יום. והכאבים הם כה עזים, לכן אפשרות זו איננה קיימת.

נשים שכבר הרו

נשים שמוצאות את עצמן סובלות מוסטיבוליטיס, ועוד במהלך היריון, עליהן יהיה לעבור לא מעט בדיקות, גם לא נעימות במיוחד, מדובר כאן בבדיקות של הנרתיק.

בדיקת אולטרסאונד

בנוסף יהיה עליהן לעבור בדיקות אולטרסאונד בכדי לעקוב אחר ההיריון .יש לבדוק את אורכו של צוואר הרחם, והאם כלל המערכות של העובר הינן תקינות, ושהוא גדל כראוי.

מעבר לכך, במידה שהרית עם וסטיבוליטיס בהריון את צפויה לעבור ככל אישה, בדיקות נרתיקיות ובדיקות אולטרה סאונד לבדוק את מצב ההיריון, אורך צוואר הרחם, שלמות מערכות העובר ותקינות גדילתו.

לסיכום

מאמר זה הוא קצר למדיי ולא נוכל כאן להתמקד ולהתעמק יותר מידי בבעיה. אך למרות הפחד והחששות מומלץ ליצור קשר עם אחד מרופאי הנשים הטובים, המובילים והידועים בארץ, מומחה לגניקולוגיה יעקב בורנשטיין רופא מנוסה וותיק שניתן לסמוך עליו.