הורה לילד עד גיל 6 זכאי לנקודות זיכוי ממס הכנסה בגין כך. מימוש הזכות מתבצעת על ידי מילוי טופס 101 והגשתו למעסיק בטרם סיום שנת המס. בעבור עצמאים, ניתן לציין את הפרטים הללו בדוח השנתי, טופס 1301, ובכך לקבל החזר מס.

לפעמים התהליך של מילוי הטפסים הרלוונטיים והגשתם יכולה להיות מבלבלת, ובמקרים כאלה ניתן לפנות אל יועץ מס שיוכל לסייע לכם. עוד אפשרות היא פשוט לעשות שימוש בסימולטור החזר מס שניתן למצוא בקלות ברשת. מחשבון מהסוג הזה יאפשר לכם להבין בדיוק כמה כסף מגיע לכם, בהתבסס על הנתונים שתזינו.

האם אתם זכאים לנקודות זיכוי מס?

יש לא מעט פרמטרים שיכולים להשפיע על נקודות הזיכוי שתקבלו, כמו למשל מגורים בפריפריה, מספר ילדים והנכסים שיש לכם. באותה מידה, הורים לילדים עד גיל 6 יכולים ליהנות מנקודות זיכוי שיוכלו לעזור לכם בצמצום חבות המס שלהם בסופו של דבר, ובכך להרוויח יותר כסף.

קבלת החזר מס לאמא זהו תהליך פשוט שניתן לעשות באופן עצמאי בתור שכירים. אך אם אתם עצמאים, מומלץ כבר לתת לרואה חשבון למלא את הדוח השנתי בשבילכם ולתת לו לעזור לכם במילוי של כל הנתונים שרלוונטיים לגביכם. כך לא יהיו טעויות במילוי הטופס ותוכלו להיות בטוחים שאתם עושים את הצעד הנכון מבחינתכם.

אל תוותרו על מה שמגיע לכם

מילוי פשוט של טופס 101 או דוח שנתי יאפשר לכם לקבל את כל מה שמגיע לכם מרשויות המס. כך שאם אתם רוצים לקבל החזר מס לאמא, בדיוק כפי שהחוק מזכה אתכם, אז כל שעליכם לעשות זה למלא את הפרטים החיוניים בהקדם ומבלי להתעכב עם התהליך הזה בסופו של דבר.