מוכנות ללידה היא שלב חשוב ומשמעותי מאד כדי שכל יולדת ובן זוגה יבינו היטב את כל מה שיחוו במהלך ההיריון והלידה, כך שיפנימו את הדברים וכל אחד מהם יוכל להיות כל כולו בעשייה הנכונה במהלך הלידה. קראו בהרחבה באתר https://www.leidaraka.co.il/!

קורס הכנה ללידה רכה 

קורס הכנה ללידה מתפרש על ארבעה מפגשים, שאורך כל אחד מהם הוא שלש שעות. הלמידה בקורס מתרכזת בהסברים מפורטים על מהי לידה רכה ומהם השלבים השונים במהלכה, מהופעת הצירים או ירידת המים ועד הלידה עצמה.

מה קורה בשעות הללו בגוף, אילו הורמונים פעילים במיוחד בשעות הללו ומהי ההשפעה של כל אחד מסוגי ההורמונים הללו, על ההכנה ללידה והלידה בפועל. 

מה עובר בראשה של כל יולדת, אילו הוראות מעביר המוח לגוף כדי לקדם את הלידה ואילו תחושות עוברות בגוף. דרכי ההתמודדות עם לחצים, מתחים, פחדים על ידי הירגעות, שלווה, מדיטציה, שמיעת מוזיקה, הרפיות ודרכים נוספות, אבל יובילו לכך שההריונית תוכל להיות נינוחה ולקבל את הלידה. למידע ופרטים נוספים!

קורס לקראת לידה ראשונה

כאשר מדובר בלידה ראשונה, קיימת אי וודאות רבה. זו הסיבה שבקורס מחזקים את הביטחון של היולדת ומעבירים לה את המסר שהיא מסוגלת להתמודד עם הסיטואציה הזו וללדת ללא כל בעיה כפי שיולדות כולן סביבה לאורך שנים.

העברת הנחיות לבן הזוג על הסיוע הנחוץ, ההכוונה לנשימות הנכונות וביצוע עיסוי עדין ופרודוקטיבי ליולדת כדי להקל על הכאבים העצומים שהיא חשה בגבה לקראת מעבר העובר מהרחם החוצה.

הסברים רוחביים על ההתנהלות בחדר הלידה, התפקידים של כל אחד מאנשי הצוות הרפואי. סיורים בחדרי לידה שונים וקבלת מידע על סוגי חדרי הלידה וסוגי חדרי האשפוז הכוללים ביות חלקי או ביות מלא.