נשים אשר נמצאות בתקופת הריון מעוניינות לא פעם לצלם את עצמן באופן מקצועי בתקופה זו, על מנת להשאיר לעצמן מזכרת מיוחדת. מזכרת שהן יוכלו להשתמש בה, בין אם זה לצורך קישוט הבית ובין אם זה לצורך תיעוד וזיכרון, כך הן יוכלו בעוד שנים להתבונן ולהיזכר כיצד הן נראו אז. 

לשם כך, יש לשכור צלמת הריון מקצועית שתדע כיצד לצלם את האישה באופן מדויק ונכון, וכמובן שיהיה לרשותה את כל הציוד הנדרש, בין אם זה בשביל לצלם ובין אם זה בשביל לספק תפאורה יפה ומעניינת בזמן הצילומים. חשוב לציין, אלה יכולים להיערך גם בסטודיו של הצלמת, גם בבית של הלקוחה וגם באזור חיצוני. 

ניתן למצוא כיום הרבה מאוד צלמות אשר מתמחות בצילומי הריון באזור השרון, החוכמה היא לדעת כיצד לבחור צלמת שתהיה מסוגלת לספק את השירות הטוב ביותר על פי הצרכים של האישה, בהתאם לאמצעים ולכלים שעומדים לרשותה וכמובן בהתאם לדרישות של הלקוחה. 

איך בוחרים צלמת בצורה נכונה

ראשית, צריך לבחון את תיק העבודות שלה. כך יהיה אפשר לראות את הסגנון שלה, לראות מה בדיוק היא עשתה בעבר, עם מי היא עבדה, עד כמה היא מקצועית ומדויקת. 

שנית, יש לשבת עם צלמת הריון בשרון לשיחה בשביל לראות אם נוצרת כימיה, ללמוד על תוכנית הצילום שלה, מה היא מציעה ועד כמה זה יכול להתאים. 

שלישית, יש לבחון את המקום בו היא בוחרת לערוך את הצילומים , בין אם זה סטודיו ובין אם זה שטח חיצוני. יש צורך גם לבחון את סוג המצלמות והאמצעים שעומדים לרשותה, בשביל לוודא שאכן הם איכותיים מספיק, טובים ומדויקים בשביל לספק את השירות הטוב ביותר כפי שמצפים ממנה לתת.