הדברה בבית שבו גר תינוק קטן אינה מומלצת ואם יש אפשרות כדאי לחשוב על כך מראש ולבצע הדברה בזמן שהאישה עדיין בהיריון ולא לאחר הלידה. אך אם אין ברירה וחייבים לבצע הדברה מסיבות כאלו ואחרות, יש לנקוט כמה אמצעי זהירות כדי שלא יהיו חלילה השלכות של חומר ההדברה הרעיל, על התינוק הרך.

> קראו על חברות הדברה באתר https://www.agr-non.co.il!

הכנות לקראת ההדברה נגד מקקים ונמלים 

בעת הזמנת המדביר המוסמך יש ליידע אותו מראש ולהדגיש את העובדה שיש בבית תינוק קטן ומה גילו. מדובר בנושא אקוטי כיוון שהריסוס מתבצע על הרצפה ולאחר מכן ההנחיה היא לא לשטוף את הרצפה כמה ימים, כדי שהחומר ייספג באריחים. אך כשיש תינוק שזוחל על הרצפה זו בעיה גדולה.

אחת האופציות היא לשהות בבית אחר כמה ימים או לחלופין לאוורר את הבית בתום הריסוס ולאחר פרק זמן קצר גם לבצע שטיפה יסודית של המרצפות והפנלים, כדי למנוע כל אפשרות שבה התינוק יגיע ולו לטיפה של חומר הדברה מסוכן.

אם מדובר בתינוקות קטנים שנמצאים עדיין במיטה או בלול, הבעיה היא קריטית פחות, כיוון שהם לא יהיו במגע עם האריחים. לקראת ההדברה יש לניילן את כל אחד מהחפצים השייכים לתינוק באופן מהודק. רק לאחר שהבית מאוורר היטב, מסירים את יריעות הניילון, מנקים היטב את כל אחד מהחפצים, מכבסים וילונות, שטיחים ומצעים.

הדברות נגד פרעושים 

אם יש פרעושים בבית או קרציות, במיוחד אם מדובר בבית שגרים בו בעלי חיים, מדובר בהדברה הרבה יותר רעילה (ראו כאן) ולכן לא שוטפים את המרצפות אלא לאחר חמישה ימים. בכל הימים האלו אין לאפשר לתינוק לזחול על הרצפה, אלא רק לאחר השטיפה היסודית שתתבצע בחלוף כל הימים הללו.