האם את אמא לילדים ועובדת כשכירה? חשוב מאוד לדעת כי לא מעט אימהות זכאיות להחזרים. מהי המטרה?  ההכנסה של זוג ההורים תהיה גבוהה יותר, וכך לא יחסר כסף על מנת לדאוג לרווחתם של הילדים. החזר מס לאמא לפי מספר ילדים – איך זה עובד?

חישוב החזר מס

כל שנה מחשבים את המס אותו שילמתם, על פי הנתונים והתוצאות, מס הכנה יכול לחשב את גובה המס, כל זאת על פי מדרגות מס. לא פעם ולא פעמיים נמצא כי גם אימהות עובדות משלמות מעבר למה שצריך, או אז הן יהיו זכאיות להחזרי מס. מכיוון שאין הנחייה הקובעת ששכירים ידווחו על ההכנסות שלהם, הם גם אינם ממלאים את הטפסים הרלוונטיים להחזר מס.

החזר מס לאמא לפי מספר ילדים

קיימות נקודות זיכוי להן זכאיות אימהות. אם הילד נולד באותה השנה, האם תהיה זכאית לקבל נקודה וחצי. בנוסף, עד גיל חמש, האם זכאית לקבל  שתיים וחצי נקודות, עבור כל ילד. עם ילדים מגיל 6 ועד גיל 17, תהיה האם זכאית לקבל נקודה אחת בשביל כל ילד. במקרים בהם הילד הגיע לגיל 18, אימהות שכירות יהיו זכאיות לקבל חצי נקודת זיכוי. 

מתי להגיש את הבקשה?

רשות המיסים נותנת לכם שש שנים להגיש בקשה להחזרי מס, אימהות שאכן זכאיות לקבל החזרים, הכסף יוכנס חשבון הבנק שלהן אוטומטית, כולל ריבית והצמדה למדד.

מבולבלות? יש מי שיעזור לכן

נושא החזרי המס הינו מורכב, לא כל אדם יכול לטפל בנושא זה לבדו. לאימהות שכירות מומלץ לפנות לחברת שירותים פיננסים המתמחה בהחזרי מס, על מנת להגיש את הבקשה בצורה ברורה ומסודרת, כך גם עולים הסיכויים להחזר מס. תוכלי לקרוא על נושא החזרי מס לאמהות באתר טקס פיננסים.