רבים לא יודעים זאת אבל רשלנות רפואית בלידה היא אחד ממקרי הרשלנות הנפוצים ביותר, ראו דוגמא כאן. בעוד שסיבוכים בלידה עלולים להתרחש בעיקר כאשר לא הוענקה תשומת הלב של הצוות הרפואי למצבה של היולדת. כיום, לצערנו יש יותר ויותר תביעות שמוגשות לבית המשפט שמטרתן לאפשר פיצוי על מצב רפואי קשה שנגרם עקב חסר מקצועיות או תשומת לב של צוות רפואי. אבל כיצד פועלים אם גם אתם מצאתם את עצמכם במצב קשה כזה? הנה כמה פעולות בסיסיות:

פנייה אל עורך דין רשלנות רפואית

עורכי דין שעוסקים בדיני נזיקין הם כאלה שיכולו להנחות אתכם בדרך הפעולה במידה ואתם חושדים כי נגרם נזק ליולדת או ליילוד בעקבות רשלנות. עורכי דין שמנוסים בתחום זה יעניקו לכם ייעוץ טלפוני בחינם ויספקו לכם את המידע הנחוץ כדי להבין אם ישנה עילה לתביעה או אופציה להתחלת הליכים נגד המוסד שאתם תובעים. בה בעת יספק עורך הדין שתבחרו ייעוץ וליווי במהלך התביעה ובבית המשפט, כמו גם שיוגש לכם סיוע בעת תביעה של חברת הביטוח הפרטי ושל המוסד לביטוח לאומי. 

איסוף מסמכים

בזמן שמגישים תביעת רשלנות רפואית חשוב שיהיו כמה שיותר הוכחות שיוכיחו קשר ישיר בין הפגיעה/ הנכות/ המחלה, המוות או כל בעיה בריאותית או נזק נפשי ורגשי שנגרמו עקב רשלנות. בתי החולים וקופות החולים מחויבים להעביר אליכם העתקים של התיק האישי ושאר מסמכים שתיעדו את הטיפול בכם. במידה והמסמכים לא ניתנים לכם: יש להגיש בקשה באמצעות עו"ד שי סולטן

קבלת חוות דעת רפואית

בשלבים ראשוניים של ההליכים כדאי לקבל חוות דעת מרופאים מומחים שיוכלו לספר על הממצאים והקשר בין הרשלנות למצב הרפואי. גם כאן אפשר לבחור רופא מומחה דרך עורך הדין וזאת כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר מול בית המשפט.