מגנזיום הוא המינרל הרביעי בחשיבותו בגוף האדם, עובדה חשובה מאד עליו כי הוא מעורב ביותר מ 300 תהליכים שמתרחשים בגוף האדם, למשל כמו פעילות השרירים, מערכת העצבים ועוד. חוסר במגנזיום הוא לא שכיח משום שיש מגוון רחב של מזונות שמכילים אותו בכמות גבוהה, אך יחד עם זאת חשוב מאד לציין כי עדיין רבים אינם צורכים את הכמות היומית של מגנזיום. במאמר זה נדבר על באלו מקרים מומלץ לקחת תוסף מגנזיום!

מקרים שבהם מומלץ ליטול תוספת מגנזיום

התכווצויות שרירים

המגנזיום אחראי על שליחת זרימת חשמל האחראים על התכווצויות שרירים אדם שחסר לו בגוף מגנזיום יתלונן על התכווצויות שרירים מקריות ובלתי נשלטות

עייפות וחולשת שרירים

חשוב לציין כי עייפות רבה מאד היא סימן מובהק לחוסר במגנזיום. חוסר זה מתבטא בחולשת שרירים רבה באופן קיצוני משום שחוסר במגנזיום גורם לדלדול האשלגן שבשרירים ולחולשה שלהם.

לחץ דם גבוה

לחץ דם גבוה הוא הגורם העיקרי ביותר לבעיות בלב צריכת מוגברת של מגנזיום מורידה את לחץ הדם וגורמת לכך שלא יהיו בעיות בלב.

עצירות

חוסר במגנזיום יכול לגרום לעצירות ואפילו עצירות קשה ביותר בעזרת תוספת מגנזיום ניתן לרכך את הצואה ולטפל בעניין זה במהירות רבה.

שינויים קיצוניים במצב הרוח

צריכת של מגנזיום משפרת מצבי חרדה שונים כמו חרדה לאחר לידה ועוד המחקרים אינם יודעים בדיוק איך זה מתבצע אך הם מנחשים שזה בעזרת תהליכים שונים במוח.

מיגרנות

אם אתם סובלים מאד מכאבי ראש תכופים כנראה חסר לכם מגנזיום בדם מחקרים רבים הראו כי במוחם של אנשים עם מיגרנות יש הפחתה במגנזיום ותוספת מגנזיום יכולה לגרום להפחתה בכאבים אלו.

> למידע מקצועי והמלצות נוספות בקרו באתר http://tevabari.co.il!