כולנו אומנם מכירות את התופעה הלא נעימה של בחילות בהיריון, אך יש מצב שעלול להיות מוגזם בעניין הזה. כאשר מדברים על הייפראמזיס גרבידרום למעשה מדברים על מצב שבו בחילות והקאות בהריון מופיעות באופן מופרז והן מונעות את היכולת של האישה ההרה לאכול באופן ראוי. מדובר על משהו עד 2% מהנשים ההרות שעלולות לסבול מהתופעה, אך למרות שזה לא מספר גבוה ולא סביר, מי שסובלת מהתופעה מתקשה מאוד. 

 

מה גורם לתופעה הזאת? 

 

בבואנו לעצור כדי לנסות להבין מה גורם לבעיה, אנחנו רואים שיכולים להיות לכך גורמים שונים. למשל: 

 

 

ניתן לראות שיש תסמינים מקדימים למצב של הייפראמזיס גרבידרום, כמו למשל, תדירות הקאות מאוד גבוהה. הבעיה היא שההקאות הללו גם מובילות כמובן לירידה במשקל, וזה מאוד לא רצוי במהלך ההיריון. חשוב מאוד לאבחן את הדברים, וזאת כדי להחליט מה ניתן לעשות בנידון. כמובן שכל מקרה צריך להיבדק לגופו, שכן אחרי הכול, במהלך ההיריון יש לשמור על האם וגם על העובר. 

 

מה באמת אפשר לעשות בנידון? 

כל אישה שסובלת מתופעה כמו הייפראמזיס גרבידרום מעוניינת כמובן למצוא את הפתרון הטוב והמהיר ביותר לעניין. לצערנו הרב, אין פתרונות קסם. יחד עם זאת, יש שלל דברים שניתן לעשות כדי להקל על המצב ועל התופעה של בחילות בוקר או בחילות במהלך היום, כמו למשל, אכילת מספר ארוחות קטנות. אכילה של מזון יבש יכולה גם היא לסייע וכך גם תמיכה נפשית, שכן מאוד לא פשוט להתמודד עם המצב הזה. במקום להיות עסוקות עובדה שאנחנו יוצרות חיים, אנחנו מבלות את הזמן בבחילות קשות ובהקאות כך שתמיכה, מכל סוג, יכולה לסייע.