תחזוקה נכונה של מכשירי כושר ביתיים או מקצועיים מאריכה את פרק הזמן שבו ניתן להשתמש בהם. לא מעט אנשים תוהים כיצד מתחזקים הליכון חשמלי? ובכן, התשובה שאלה זאת מורכבת וחשוב מאוד לקרוא את הוראות והנחיות היצרן של כל הליכון באופן ספציפי בכדי לדעת כיצד מתחזקים אותו בצורה נכונה. אם אין הוראות יצרן, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע שמבין בתחום וזאת בכדי שפעולות התחזוקה לא יהרסו לכם את ההליכון. קראו בהרחבה על תחזוקה למכשירי ספורט באתר טרדמיל!

שימון נכון

התחזוקה הבסיסית ביותר להליכון היא שימון אחת ל10 שעות שימוש. בכדי לשמן את ההליכון צריך לכבות את המכשיר ולהוציא אותו מהשקע החשמלי. לאחר מכן יש להרים את הרצועה כלפי מעלה ולרסס שמן סיליקון בצורה שווה לאורך המסלול במשך 10-15 שניות.

יש לחזור על הפעולה גם בצד השני. בתום הריסוס ניתן לחבר חזרה את ההליכון לחשמל, לעלות עליו ולהגביר את המהירות ל4 קמ"ש. מהירות זו אמורה להספיק בכדי לעשות הליכה על כל שטח ההליכון ולאפשר לשמן להיספג בתוך הרצועה.

השאיפה היא כמובן להפוך את ההליכה לנעימה וחלקה יותר ועל כן, אם רצועת ההליכה הופכת חלקה מדי בשל השימוש יתכן שמדובר בבלאי ושצריך להזמין איש מקצוע כדוגמת יוני טכנאי הליכונים לבדיקה מקיפה יותר.

בדיקות יומיות ושבועיות

בכדי לתחזק את ההליכון בצורה הטובה ביותר, חשוב מאוד לבדוק באופן יומי את ההליכון בבדיקה ויזואלית וכן לנסות לאתר רעשים על מנת לוודא שהמצב תקין. במידה והמצב איננו תקין, חשוב לפנות לאנשי מקצוע מתאימים לאיתור ותיקון בעיה. ראו כאן לדוגמה טכנאי הליכונים!

את מסלול ההליכה חשוב מאוד לנקות לפני ואחרי כל אימון וזאת בכדי למנוע בלאי. מתחת לרצועת ההליכה מנקים באמצעות מטלית יבשה וצריך לנסות להגיע איתה כמה שיותר רחוק, בעוד שאת מסלול הרצועה מנקים בחלק מהדגמים עם סבון נוזלי מהול במים פושרים, כאשר המכשיר מנותק מהחשמל. לאחר מכן ממתינים לייבוש מלא ורק אז משתמשים שוב בהליכון.

יש לבצע ביקורת שבועית אחת לשבוע, לפתוח את מכסה המנוע ולהשתמש במפוח בכדי להסיר לכלוך מהמאווררים. בכל מקרה של בעיה או תקלה כלשהי בהליכון, יש לפנות באופן מידי לאנשי המקצוע המתאימים לצורך אבחון וגם תיקון הליכון חשמלי!