נשים עוברות מצבי קיצון מדהימים בחיים שלהם. אולי זה יכול להישמע כמו אוקסימורון, אבל זה בהחלט כך. אישה הרה מכירה את עצמה מנקודת חיים אחרת ובלתי מוכרת, לקראת הלידה היא פוגשת את הגרסה הכמעט אימהית שלה, והנה היא חווה לידה וחובקת תינוק זעיר בין זרועותיה.

אם הכול זורם למישרין היא מוצאת את עצמה מאושרת, שמחה ואוהבת את התינוק. נכון, היא חלשה, מותשת וצריכה לעבור תהליך משמעותי של החלמה. אבל עם זאת היא במצב חיובי וטוב.

אבל לא תמיד זה הולך כך. יש תופעות שונות שעלולות לפגוש נשים בתקופות מיוחדות אלו. וכאשר אישה מתמודדת עם תופעה כזו חשוב לטפל בה. קראו מידע נוסף באתר מכון סול!

דיכאון אחרי לידה, מה זה ומה עושים?

תקופת הבייבי בלוז היא תקופה מוכרת לכל אישה שילדה. זו תקופה שבה האישה עלולה לפגוש את עצמה עצבנית, קצרת רוח ובעלת מצבי רוח קיצוניים שמתחלפים חיש קל וללא הסבר ריאלי. כל זה עדיין נחשב רגיל ונורמטיבי ולא מצריך טיפול. כן מצריך התייחסות מצד האישה והסובבים אותה, כי יולדת ככלות הכול זקוקה לעזרה ולתמיכה טכנית וגם נפשית. אבל במצבים חמורים בהם אישה מגיעה למצב חמור של חוסר התעניינות ואי טיפול הולם בתינוק ובעצמה – הדבר מצריך התערבות מקצועית.

אבחון וטיפול מתאים בדיכאון

למרבה הצער תופעה זו של דיכאון אחרי לידה הינה תופעה שכיחה למדי, ויש לה הסבר שנעוץ בשינויים ההורמונאליים שהאישה חווה בתקופת חיים זו. אבל לא מספיק למצוא את הסיבה ואת הגורם, מה שצריך זה למצוא את הטיפול המתאים ואת הדרך היעילה ופתרון הבעיה. טיפול בדכאון אחרי לידה הינו טיפול מקצועי וממוקד שיש להפקיד אותו בידיים מקצועיות של מטפל אשר מכיר את התופעה ואת התהליכים הטיפוליים שיכולים להקל ולרפא.