כל אחד מאיתנו מגיע לשלב בחיים שבו הוא רוצה ואף צריך למצוא סיוע בכל הנוגע לטיפול באדם קשיש. זה יכול להיות עבור בן משפחה או למעשה כל קשיש הזקוק לעזרה סיעודית או טיפול ועלינו לעזור לו לחפש ולמצוא עבורו את המטפל הראוי ביותר למען יקירינו הקשיש. הכנו עבורכם במאמר הבא מספר פרמטרים שאנו ממליצים לוודא ולבדוק עם המועמד לטיפול ביקירכם לפני קבלת ההחלטה. ראו כאן לדוגמה מטפל בקשישים!

4 שלבים חשובים בדרך לבחירת כל מטפל באשר הוא

  1. איזה סוג טיפול זקוק הקשישמתן העזרה מצד אותו מטפל יכולה לבוא לידי ביוטי במגוון דרכים לכן, בראש בראשונה עלינו למיין ולהבין איזה סוג של טיפול אותו קשיש זקוק. האם זה הפגת תחושת בידוד? מתן סיוע פיזי לאדם? מטפל צמוד 24/7 או המגיע מספר פעמים בשבוע ועוד, ברגע שנבין מה הבעיות של אותו קשיש נוכל להתקדם, להתמקד בפתרון ולהבין איזה סוג של סיוע אנו מחפשים, כך יהיה יותר קל למיין ולבחור מבין אלפי מטפלים העומדים לרשותנו.
  2. שימוש בהגיון- לאחר שהבנו איזה מטפל אנו מחפשים עלינו להשתמש בהגיון בריא בשלב זה, אם בשלב הקודם הגענו למסקנה שאנחנו צריכים מטפל חזק פיזי נחפש אדם הנראה לנו כזה אם חשוב לנו שיהיה דובר אותה שפה אז נשים את הדגש על זה. לאחר שהבנו מה הבעיה של הקשיש הגיון מחשבה יוכלו לסייע בפתרון ובהחלטה.
  3. המלצות, נסיון תעסוקתי- שמדובר במועמד לתפקיד בהמון תחומים הרבה אנשים אוהבים להיעזר ולהתרשם מהמועמד לתפקיד על סמך ניסיון קודם בתחום, גם כאן העסק הוא דומה. אנחנו רוצים להבין מי האדם שמולנו, האם אפשר לסמוך עליו שיעניק את הטיפול כפי שאנו מצפים ממנו. ולכן עלינו להיעזר ולהסתמך על מקורות קודמים, הרגישו חופשי לשאול ולברר איתו האם עשה זאת בעבר והאם יוכל להראות בפניכם מכתב המלצה או אפילו הודעה ממעסיקיו הקודמים שאכן היה שבע רצון ממנו. זוהי זכותכם המלאה להרגיש חופשי לשאול ולברר כל פיסת מידע שתעזור לכם לגבש החלטה ותדמית חיובית כלפי אותו מטפל.
  4. אין שני לרושם ראשוני- לאחר שסימנו את המועמדים הרלוונטים גם אם יש או אין למטפל ניסיון, אנו ממליצים לבקש מהמטפל המיועד להיפגש ולא לסכם איתו לפני שאתם רואים אותו. הרושם הראשוני יכול לסייע בקבלת ההחלטה ולהבין האם הוא ניראה לנו אדם אחראי מסודר ובוגר שיכול לתת מענה לצרכיו של הקשיש, זה גם מאינטואציה אבל גם מהמראה, מהריח, מהקול והלבוש של הבן אדם אנחנו יכולים לדעת עליו הרבה.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באתר http://www.nursing4u.co.il!